AKTUÁLNĚ - půjčovna lodí Jizera

29.3.2018 /// Nasazování Lipana Podhorního do Jizery

Za podpory některých půjčoven lodí na Malé Skále se dnes nasadilo do Jizery v úseku Splzov - Dolánky 3000 kusů ohroženého Lipana Podhorního. Máme s toho velikou radost a zůčastněným půjčovnám děkujeme.

20.4.2018 /// Čištění Jizery 2018

Děkujeme všem co se letošního čištění Jizery zůčastnili, od Jizery se odvezlo více jak tuna odpadu, převážně pneumatik, plastu, igelitu a také několik pytlů použitých dámských vložek, které do řeky vypouštějí čističky odpadních vod a my jim za to ještě platíme.

17.5.2018. /// Rybí přechod v Přepeřích

Od 18.5. bude cyklostezka Grenway Jizera v úseku Rakousy Malá Skála průjezdná. Pozor dávejte na jezu v Přepeřích, na jeho pravé straně probíhá výstavba rybího přechodu, lodě přetahujte v levo.

 

20.6.2018 /// Havárie na jezu v Hubálově - uzavřený jez!!!

Minulý týden došlo na jezu Hubálov na Jizeře k havárii a to podemletí pravobřežního pilíře a zřícení betonových konstrukcí u malé vodní elektrárny. Informovala o tom mluvčí Povodí Labe Hana Bendová.
„Momentálně na jezu probíhají zabezpečovací práce a jez je uzavřen pro vodáky. Místo je nebezpečné, provizorně je označeno červenobílými páskami, na řádném označení se pracuje,“ uvedla Bendová.

Jez se nachází cca 6 km pod Svijany, v některých vodáckých kilometrážích je uváděn jako jez Loukovec.„ Žádáme všechny, aby respektovali uzavření jezu a v celé oblasti dbali o svou bezpečnost,“ dodala.