AKTUÁLNĚ - půjčovna lodí Jizera

Aktuální informace od Jizery a z cyklostezky Greenway

18.1.2024 /// Školní výlety jaro 2024

Školní výlet na kánoích, raftech, nebo na koloběžkách si rezervujte co nejdřív, kdykoli nám zavolejte, rádi vám poradíme a výlet vám pomůžeme naplánovat i s ubytováním na Malé Skále. Veškeré informace najdete v sekci pro školy.

Na Spálov lodě nevozíme pokud není hladina Jizery na vodočtu v Železném Brodě minimálně 118 cm.

Jizera z Malé Skály do Dolánek a dále je sjízdná celoročně.

 

18.1.2024 /// Půjčovna lodí a koloběžěk je otevřena od března 2024 - rezervace od 8.00 do 20.00h

 

Čištění a úklid Jizery 2024 v úseku Malá Skála - Dolánky se uskuteční během dubna, o přesném termínu vás budeme informovat. Jinak ale Jizeru čistíme v sezoně pravidelně každou neděli, každý se může připojit, vzít si od nás pytel a nechat ho v Dolánkách naplněný. Také letos pokračujeme v našem společném projektu vysazování původních druhů ryb do Jizery, opět se podařilo sehnat odrostlé Lipany Podhorní a Pstruha Potočního, vysazovat je budeme koncem května až odteče sněhová voda, v červnu pak opět budeme mít odrostlé úhoře. V sobotu 6.5.2023 jsme vysadili do potoků ústících do Jizery 60tisíc kusů plůdku Pstruha Potočního. V minulých šesti letech se podařilo za peníze získané od půjčoven lodí působících na Jizeře nasadit asi desettisíc lipanů, šesttisíc pstruhů a více jak tisíc úhořů. Video z nasazování Lipana Podhorního do Jizery najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=USaIimbAC1g&t=3s

 9.4.2023 /// Začala výstavba nového úseku cyklostezky Greenway Jizera

Po patnácti letech plánování konečně začaly práce na novém čtyřkilometrovém úseku cyklostezky Greenway Jizera z Líšného do Železného Brodu. Stavební práce začaly z obou směrů, cesta kolem Líšeňského náhona k jezu ve Splzově se proměnila ve staveniště, proto doporučujeme z hlediska bezpečnosti tam vůbec nechodit. Stavební práce potrvají do konce roku 2024, kdy by mělo být hotovo. Tento úsek je stavebně velice náročný, cena byla vyčíslena na devadesát milionů korun. Propojení cyklostezky z Železným Brodem přinese spoustu výhod a snad i trochu odlehčí přetíženému úseku mezi Malou Skálou a Dolánkami.