AKTUÁLNĚ - půjčovna lodí Jizera

Aktuální informace od Jizery a z cyklostezky Greenway

20.3.2023 /// Školní výlety jaro 2023

Pokud se chystáte letos se svou třídou na školní výlet na vodu, nebo na koloběžky na Malou Skálu, rezervujte si termín výletu co nejdřív. Zavolejte nám, nebo napište, rádi vám poradíme a s plánováním výletu vám pomůžeme.

Na Spálov lodě nevozíme pokud není hladina Jizery na vodočtu v Železném Brodě minimálně 118 cm.

Jizera z Malé Skály do Dolánek a dále je sjízdná celoročně.

 

20.3.2023 /// Půjčovna lodí a koloběžěk je otevřena od 1.4.2023

Kánoe, rafty a koloběžky si můžete půjčit denně  od 9 do 17ti hodin, zavolejte nám a domluvte se, půjčovna funguje denně.

Čištění a úklid Jizery 2023 v úseku Malá Skála - Dolánky se uskuteční v neděli 9.4.2023. Sraz je v 10.00h pod lávkou u centrálního parkoviště na Malé Skále. Vaši účast nám prosím potvrďte telefonicky, nebo emailem. Jinak ale Jizeru čistíme v sezoně pravidelně každou neděli, každý se může připojit, vzít si od nás pytel a nechat ho v Dolánkách naplněný. Také letos pokračujeme v našem společném projektu vysazování původních druhů ryb do Jizery, opět se podařilo sehnat odrostlé Lipany Podhorní a Pstruha Potočního, vysazovat je budeme koncem května až odteče sněhová voda, v červnu pak opět budeme mít odrostlé úhoře. V minulých šesti letech se podařilo za peníze získané od půjčoven lodí působících na Jizeře nasadit asi desettisíc lipanů, šesttisíc pstruhů a více jak tisíc úhořů. Video z nasazování Lipana Podhorního do Jizery najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=USaIimbAC1g&t=3s

 5.4.2022 /// Jez v Hubálově je opravený.

Jez v Hubálově je opravený a pro vodáky bezpečný, v provozu je znovu i vodní elektrárna. Na jezu není vybudována šlajsna, takže je nutné lodě přes jez přetahovat.