AKTUÁLNĚ - půjčovna lodí Jizera

Aktuální informace od Jizery a z cyklostezky Greenway

22.11.2022 /// Dárkové a vánoční poukazy

Dárkové poukazy na splouvání Jizery na kánoích, nebo na raftech a poukazy na koloběžky u nás můžete i letos zakoupit. Zavolejte nám, nebo napište a my vám poukaz vyrobíme přímo na míru. Výlet na kánoích a na raftech můžete zkombinovat z koloběžkama na zpáteční cestu z Dolánek. Pro bližší informace nám zavolejte.

Na Spálov lodě nevozíme pokud není hladina Jizery na vodočtu v Železném Brodě minimálně 118 cm.

Jizera z Malé Skály do Dolánek a dále je sjízdná celoročně.

 

15.6.2022 /// Půjčovna lodí a koloběžěk 

Kánoe, rafty a koloběžky si můžete půjčit denně  od 9 do 17ti hodin, zavolejte nám a domluvte se, půjčovna funguje denně.

Čištění a úklid Jizery v úseku Malá Skála - Dolánky letos probíhá už třetí sobotu za sebou z důvodu velkého množství odpadu po jarní břehovce, minulou sobotu se uklízelo na pravém břehu Jizery mezi Malou Skálou a Rakousy v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko, pokračovat budeme další sobotu po velikonocích, jinak ale Jizeru čistíme v sezoně pravidelně každou neděli, každý se může připojit, vzít si od nás pytel a nechat ho v Dolánkách naplněný. Také letos pokračujeme v našem společném projektu vysazování původních druhů ryb do Jizery, opět se podařilo sehnat odrostlé Lipany Podhorní a Pstruha Potočního, vysazovat je budeme koncem května až odteče sněhová voda, v červnu pak opět budeme mít odrostlé úhoře. V minulých šesti letech se podařilo za peníze získané od půjčoven lodí působících na Jizeře nasadit asi desettisíc lipanů, šesttisíc pstruhů a více jak tisíc úhořů. Video z nasazování Lipana Podhorního do Jizery najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=USaIimbAC1g&t=3s

 5.4.2022 /// Jez v Hubálově je opravený.

Jez v Hubálově je opravený a pro vodáky bezpečný, v provozu je znovu i vodní elektrárna. Na jezu není vybudována šlajsna, takže je nutné lodě přes jez přetahovat.