ŠKOLNÍ VÝLET na vodě - lodě a koloběžky

Aktuální slevy pro školy

Pro školy a sportovní oddíly máme v období školních výletů v měsících duben, květen, červen, září a říjen zvýhodněné ceny půjčovného za osobu. Tato cena zahrnuje veškeré potřebné vybavení, převoz zavazadel, odbornou instruktáž, dopravu lodí a koloběžek. Děti budou před odjezdem seznámeni s pravidly bezpečného chování na vodě a naučíme je základy ovládání lodi. 

Jako ideální půldenní výlet pro školáky doporučujeme jízdu na kánoi, nebo na raftu z Malé Skály do Dolánek u Turnova (9km-2,5hod.) a návrat zpět na Malou Skálu na koloběžkách podél řeky po cykloztezce Greenway Jizera (7km-1hod. po rovině). Tato trasa je pro děti bezpečná a zábavná, hned na začátku na Malé Skále je jeden mírný sjízdný jez (pokud nechcete jez sjíždět můžete lodě přetahnout mimo šlajsnu) další jez je až v Dolánkách, ale končí se daleko před ním. Cesta na koloběžce je nenáročná a bezpečná po cyklostezce. Pokud budete chtít přílby na koloběžku, doporučujeme si vzít vlastní. (přípnutá na batohu nezabere moc místa, z hygienických důvodů je už nemáme)

Výlet můžete dále spojit např. s návštěvou skalního hradu Vranov-Pantheon na Malé Skále, nebo návštěvu Dlaskova statku, či Domu přírody v Dolánkách. Každý školák, student a návštěvník Malé Skály by se měl určitě zastavit v Maloskalské galerii Josefa Jíry, zdejšího rodáka, kde je stálá expozice Maloskalské historie a výstava děl nejen pojizerských malířů, grafiků a sochařů! Galerie se nachází v centru obce v roubené chalupě kde je také známá restaurace Boučkův statek.

Ubytování:

Jako vhodné ubytování pro větší skupiny dětí můžeme doporučit Penzion Jizera s vlastním hřištěm a venkovním bazénem v klidné části obce, nebo hotel Kavka na Malé Skále, pro menší skupiny dětí doporučujeme chalupu a Apartmány Zdeněk Tunka na ideálním místě poblíž centra obce.

Před výletem prosím žáky a studenty seznamte s následujícími pravidly které je nutné na vodě dodržovat !!!

Jizera protéká CHKO Český Ráj, proto je nutné dodržovat při splouvání určitá pravidla, navíc v době školních výletů v měsících březen - červen hnízdí u řeky spousta ptáků a pod hladinou probíhá tření ohrožených druhů ryb, proto prosím dodržujte tato pravidla:

  • Při nastupování do lodi a vystupování z ní šlapejte co nejméně po dně řeky. Zejména v době tření ohrožených druhů ryb v měsících dubnu - červnu!
  • Po celou dobu plavby nevystupujte z lodí (rybáři v tomto revíru lovící mají zákaz brodění v řece v době tření ryb - od 1.1. do l5.6.)!
  • Neobracejte ani neposunujte kameny, které slouží jako úkryt zejména ohrožené a chráněné vrance obecné!
  • Řeku projíždějte v místech nejhlubšího koryta. Snažte se nejezdit po mělčinách, zbytečně nepřetahovat lodě přes mělčiny, pádly zbytečně nesahat do dna řeky a tím neničit místa, kde jsou ryby vytřené (neničit plůdek a jìkry vytřených ryb)!
  • Neničte jakékoliv vodní rostliny - prokysličují a čistí vodu, ryby se zde vytírají. Jedná se především o zelené vodní rostliny - Lakušník Vzplývavý (lidově řečený vodníkovy vlasy). Někteří vodáci je z neznalosti vytrhávají a při jízdě si je z legrace dávají na hlavu a baví se tím. Jedná se o hrubé ničení a poškozování dna řeky!
  • Při vystupování na břeh neničte rostliny, dejte pozor na ptačí hnízda! Vystupujte pouze na místech k tomu určených.
  • Po celou dobu plavby dodržujte klid, zbytečně nekřičte, buďte tolerantní k rybářům a okolí! Pokud uvidíte rybáře lovícího v korytě, snažte se ho objet, nenajíždějte na něho lodí!
  • Nezraňujte vodní živočichy házením kamení!
  • Dodržujte zákaz lovu bez platných rybářských dokladů! Každý lovící ryby, musí mít platnou celosvazovou nebo severočeskou územní pstruhovou povolenku a platný rybářský lístek!
  • Odpadky dovezte až do cíle a odhoďte je do nádob k tomu určených! Snažte se k okolní přírodě chovat s vědomím, že chcete její krásy vidět i příště a uchovat je pro další generace!

Děkujeme.

Kontaktujte nás a domluvte si výlet:

Telefon: +420 723 543 351

Whatsapp: +420 723 543 351

E-mail: lode.malaskala@centrum.cz

Facebook: Půjčovna lodí a raftů Maloskalsko

Ceník pro školy, sportovní oddíly a neziskové organizace

Tato cena platí pouze v pracovní dny při minimálním počtu 12 osob a nevstahuje se na měsíce červenec a srpen.

  Cena za osobu 

  

Koloběžka - Dolánky - M.Skála (max 1,5h) 170,- Kč
Kánoe/raft - Malá Skála - Dolánky  170,- Kč
Kánoe/raft - Celodenní plavba 

220,- Kč

Pedagogický doprovod max. 2 osoby

zdarma