Půjčovna lodí a raftů na jizeře

PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK  DOPRAVA LODÍ ZDARMA  SKUPINOVÉ SLEVY PRO ŠKOLY  

Půjčujeme plastové kánoe Samba 4,5 (do Samby jde vložit třetí sedačka pro porcelána, vejdou se na ní i dvě menší děti), nebo dvoumístné kánoe Vydra, kajaky, paddleboardy, šestimístné rafty Colorado, nebo Ontario. Veškeré vybavení potřebné na vodu jako pádla, barely, nepromokavé vaky, vesty i pro děti všech věkových kategorií, máte u nás zdarma.

V půjčovně lodí Maloskalsko máme také koloběžky značky Kostka třech velikostí (i se sedačkou pro nejmenší děti), ty oceníte při zpáteční cestě z Dolánek na Malou Skálu po cykloztezce Greenway Jizera, která vede podél řeky romantickým údolím. Lodě a vybavení si můžete zapůjčit denně od 8 do 18ti hodin, po dohodě vám vše přivezeme na vámi určené místo. (Podspálov, Železný Brod, Líšný, Malá Skála - pod lávkou, Malá Skála - Boučkův statek, Dolánky, Turnov). Popis cesty k nám ze všech směrů najdete - zde

Najdete nás pod lávkou u centrálního parkoviště na Malé Skále (ze strany hlavní silnice - pravý břeh Jizery). Navigace zde.  

Půjčovna lodí Maloskalsko nabízí jednodenní i vícedenní výlety po řece Jizeře, jako půldenní výlet doporučujeme splutí Jizery na kánoi, nebo raftu do Dolánek u Turnova, (9km) řeka zde tvoří největší meandr z celého svého toku obklopen krásnou přírodou přírodní rezervace Bučiny u Rakous a zpět na Malou Skálu třeba na koloběžce, nebo pěšky po nově vybudované cykloztezce  (7km) v romantickém údolí řeky Jizery. Z Dolánek na Malou Skálu se dostanete také vlakem (10min.) odjezdy najdete na idos.

 Ceny pronájmu kánoí a raftů na Jizeře 

Kánoe na půl dne   470,- Kč
Kánoe na den   730,- Kč
Kánoe na dva dny  1000,- Kč

Kánoe na tři dny 

1500,- Kč

Raft na půl dne

1100,- Kč

Ostatní ceny služeb najdete v ceníku

Aktuální stav vody - Jizera - zde  

Pokud je vodní stav a průtok na vodočtu v Železném Brodě nižší než 118 cm a 8m5.s, tak na horní úsek z Podspálova lodě ani rafty nepůjčujeme. Z Malé Skály je Jizera sjízdná celoročně, pokud nedochází k zadržování vody v náhonech vodních elektráren. Pro bližší informace nám zavolejte.

 Pro rezervaci nám zavolejte, nebo pošlete e-mail

 Při rezervaci přes e-mail uveďte vaše telefonní číslo a čas odjezdu!!

Telefon +420 723 543 351
E-mail lode.malaskala@centrum.cz
Ceník Ceník výletů po řece Jizeře

Aktuálně

24.9.2023 / Máme otevřeno denně v září i v říjnu.

Jsme jediná otevřená půjčovna na Jizeře v září a říjnu, lodě, rafty a koloběžky si rezervujte na tel.: 723 543 351

Na Spálov lodě nevozíme pokud není hladina Jizery na vodočtu v Železném Brodě minimálně 118 cm.

Jizera z Malé Skály do Dolánek a dále je sjízdná celoročně.

 

22.6.2023 / Půjčovna lodí a koloběžěk je otevřena denně - rezervace od 8.00 do 20.00h

Kánoe, rafty a koloběžky si můžete půjčit každý den od 9 do 18ti hodin, zavolejte nám a domluvte se.

Čištění a úklid Jizery 2023 v úseku Malá Skála - Dolánky se uskutečnil v neděli 9.4.2023. Opět se nasbírala asi tuna odpadu, všem zůčastněným děkujeme. Jinak ale Jizeru čistíme v sezoně pravidelně každou neděli, každý se může připojit, vzít si od nás pytel a nechat ho v Dolánkách naplněný. Také letos pokračujeme v našem společném projektu vysazování původních druhů ryb do Jizery, opět se podařilo sehnat odrostlé Lipany Podhorní a Pstruha Potočního, vysazovat je budeme koncem května až odteče sněhová voda, v červnu pak opět budeme mít odrostlé úhoře. V sobotu 6.5.2023 jsme vysadili do potoků ústících do Jizery 60tisíc kusů plůdku Pstruha Potočního. V minulých šesti letech se podařilo za peníze získané od půjčoven lodí působících na Jizeře nasadit asi desettisíc lipanů, šesttisíc pstruhů a více jak tisíc úhořů. Video z nasazování Lipana Podhorního do Jizery najdete zde https://www.youtube.com/watch?v=USaIimbAC1g&t=3s

 3.4.2023 / Začala výstavba nového úseku cyklostezky Greenway Jizera

Po patnácti letech plánování konečně začaly práce na novém čtyřkilometrovém úseku cyklostezky Greenway Jizera z Líšného do Železného Brodu. Stavební práce začaly z obou směrů, cesta kolem Líšeňského náhona k jezu ve Splzově se proměnila ve staveniště, proto doporučujeme z hlediska bezpečnosti tam vůbec nechodit. Stavební práce potrvají do konce roku 2024, kdy by mělo být hotovo. Tento úsek je stavebně velice náročný, cena byla vyčíslena na devadesát milionů korun. Propojení cyklostezky z Železným Brodem přinese spoustu výhod a snad i trochu odlehčí přetíženému úseku mezi Malou Skálou a Dolánkami.