VYBAVENÍ půjčovny

Typy a popis plavidel

Raft Colorado 450 od Gumotexu

Raft Colorado 450 je šestimístný univerzální otevřený nafukovací člun pro sportovní sjíždění řek a rafting do stupně obtížnosti WWIV. Má otevřenou záď pro samovolný odtok vody při zalití člunu při sjíždění jezu, nebo v peřejích.

 

Raft ONTARIO 420 od Gumotexu

Raft Ontario je šestimístný univerzální člun vhodný pro jednodenní i vícedenní putování po řece s celou rodinou, nebo přáteli a plnou bagáží. Raft je max. pro 6 osob, délka raftu je 420 cm.Tento člun svým tvarem a rozměry  připomíná Colorado, avšak ONTARIO je jeho suchou verzí s uzavřenou zádí. Díky svému tvaru je tato loď i na vzdory své velikosti dostatečně rychlá a snadno ovladatelná. Lehce zvednutá příď krytá palubou z pevného Nitrilonu zabraňuje vniknutí vody do lodi při průjezdu peřejemi nebo sjezdu menších jezů na řekách do stupně obtížnosti WW2.

Otevřená plastová kanoe Vydra

Kánoe Vydra je nejvhodnější typ lodi pro rodinnou a sportovní vodní turistiku, materiál ze kterého jsou lodě vyráběny je vysoce odolný proti mechanickému poškození. Kánoe Vydra patří u vodáků v ČR k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším lodím, zejména pro svou nízkou váhu, dostatečnou rychlost a dobrou ovladatelnost. Tato loď je určena pro širokou vodáckou veřejnost, zvláště pro ty, kteří chtějí sjíždět na řekách všechny vodácké terény včetně jezů prakticky za jakéhokoliv stavu vody, nosnost kánoe je ideální max. do 200 kg.

Plastová kánoe SAMBA 4.5

Výrobce: Železný

KÁNOE NOVÉ GENERACE

Klasická a zároveň moderní, stabilní a přitom obratná a rychlá, pohodlná, nerozbitná, tuhá a dokonce nepotopitelná. Samba je loď, která disponuje všemi vlastnostmi, jaké by měla dobrá kánoe mít. Bude se Vám s ní jistě výborně jezdit. Je obratná a rychlá díky hladkému dnu bez prolisů. Tuhost lodi je docílena vysoce kompaktním spojením dno - kýl - sedačky - paluba. Vnitřní pevně přivařený komorový kýl vyztužuje dno a tvoří spolu se sedačkami kompaktní konstrukci, takže se u Samby neprohýbá dno. Duté sedačky a kýl plní také funkci vzduchových komor, díky kterým se Samba nepotopí. Příjemným detailem zvyšujícím komfort plavby jsou otvory v kýlu a oka pod límcem pro uvazování bagáže. Velice důležitým charakteristickým prvkem Samby je zesílení dna a špiček, které loď chrání před proražením či prodřením na našich kamenitých řekách. Dno je až dvakrát silnější než paluba a ve špičkách je materiálu ještě víc. Samba 4.5 je výtečná kanoe s velice širokým použitím od romantické plavby po jezeře přes putování po řekách až po sjíždění jezů a peřejí. Je určena hlavně na turistiku, ale s přehledem zvládá i sportovní jízdu na lehčí WW. Mimo to je možné Sambu osadit vesly, nebo motorem a prohánět se s ní po vodních plochách. Svojí délkou a výtlakem je vhodná pro 2-3 vodáky, kteří na úzkých meandrujících a technicky náročnějších řekách jistě ocení její snadnou ovladatelnost.

Délka: 450cm
Šířka: 88cm
Hmotnost: 35kg
Nosnost: max.300kg
Sedačky: 2 až 3 (do lodi se pohodlně vejdou dva dospělí a dvě menší děti.) 

Kajak Bliss-Stick Huka

Kajak Bliss Stick Huka je snadno ovladatelná, stabilní a obratná creekovka s velkým výtlakem a malou váhou. Doporučená hmotnost jezdce je 50 - 90 kg. Délka lodi je 235 cm, šířka 67 cm, výtlak 252 L, hmotnost kajaku 18 kg.

 

Kajak Zet Raptor

Kajak Zet Raptor je rychlá, obratná a stabilní loď s výtlakem 303L. Váha jezdce 65 - 100 kg, hmotnost kajaku je 20 kg, šířka 68 cm, délka 255 cm.

Kanoistické pádlo vhodné pro turistiku

Pádlo C1 do raftu i kánoe, různé délky, máme pádla i pro malé děti.

Plastový barel 50 L

Barel je vhodný na ochranu věcí před namočením. Není určen na přepravu kamery, fotoaparátu, mobilu a dalších věcí, které vlhké prostředí poškozuje !!!

Voděvzdorné pouzdro

Pouzdra na mobily, doklady a cenné věci.

Plovací vesty všech velikostí